MICHELIN PILOT SUPER SPORT
275/ 40R 19 105 Y XL

DOT: 2011
NR KAT.:
447.15 zł - Netto
550
ostatnia sztuka


 • Stan:
  Nowy
 • Sezon:
  lato
 • rozmiar:
  275/ 40R 19
 • Indeks prędkości:
  Y
 • Indeks nośności:
  105
 • zastosowanie:
  Osobowe
 • Rok produkcji:
  2011
 • Liczba sztuk w ofercie:
  1 szt.
 • Darmowa dostawa
  Kupując w naszym sklepie dostawa jest zupenie GRATIS
 • Montaż gratis
  Zapraszamy do naszego zakładu -Błonie 12; Sulejów

Michelin Pilot Super Sport to opona letnia, opracowana dla seryjnie produkowanych sportowych samochodów oraz  pojazdów tuningowanych o utrawysokich osiągach.

Opona Michelin Pilot Super Sport cechuje się doskonałą kierowalnością na suchej nawierzchni, dzięki zastosowaniu asymetrycznego bieżnika, który idealnie dostosowuje się do warunków drogowych.

Dzięki opasaniu TWARON osiągnięto większą stabilność opony przy bardzo dużych prędkościach. Dzieje się to za sprawą zmiennych naprężeń, poprzez które opasanie zaciska czoło bieżnika bardziej niż barki opony. Siła odśrodkowa jest efektywniej opanowywana, a nacisk na podłoże jest rozkładany jeszcze bardziej równomiernie.

W Michelin Pilot Super Sport zastosowano również technologię podwójnej mieszanki, nazywaną BI-COMPOUND. Technologia ta polega na  innowacyjnym rozmieszczeniu dwóch różnych mieszanek gumowych na wewnętrznej i zewnętrznej stronie bieżnika. Wszystko to zapewnia doskonałą wytrzymałość i stabilność jazdy nawet podczas pokonywania najostrzejszych zakrętów.

Inną, równie istotną technologią, którą Michelin posłużyło się do zoptymalizowania sterowności pojazdu jest VARIABLE CONTACT PATCH 2.0 - umiejętność dostosowywania się opony do jakości podłoża.

Michelin Pilot Super Sport została opracowana przy użyciu programów do symulacji cyfrowej stosowanych w aeronautyce i przemyśle motoryzacyjnym.

Czy warto kupić nowe opony ze starszym rocznikiem produkcji?

Ze względu na niską cenę, kupienie takiego ogumienia może się wydawać atrakcyjne. Czy zatem warto kupić opony ze starszym DOTem? Zdecydowanie tak. Zmiany wpływające na starzenie się ogumienia zachodzą przede wszystkim podczas użytkowania opony na pojeździe. Nieużywana opona przechowywana w magazynie w odpowiednich warunkach utrzymuje swoje właściwości i parametry przez bardzo długi okres czasu. Michelin (największy na świecie producent opon) publikuje badania, z których wynika że opona niezamontowana na pojeździe nie starzeje się w znaczący sposób, ponieważ nie działają na nią siły obciążenia czy tarcia. Poza tym producenci przygotowują mieszankę gumy w taki sposób żeby magazynowana opona mogła zachować swoje właściwości przez lata. Czytaj więcej...

Potrzebujesz pomocy?

Nie możesz się zdecydować?

Skontaktuj się z naszym doradcą

44 61 62 685

Lub napisz zapytanie mailowo

info@x-opony.pl