CONTINENTAL ContiPremiumContact 5
195/ 60R 15 88 V

DOT: 2013
NR KAT.:

 • Stan:
  Nowy
 • Sezon:
  lato
 • rozmiar:
  195/ 60R 15
 • Indeks prędkości:
  V
 • Indeks nośności:
  88
 • zastosowanie:
  Osobowe
 • Rok produkcji:
  2013
 • Liczba sztuk w ofercie:
  1 szt.
 • Darmowa dostawa
  Kupując w naszym sklepie dostawa jest zupenie GRATIS
 • Montaż gratis
  Zapraszamy do naszego zakładu -Błonie 12; Sulejów

Continental ContiPremiumContact 5 to opona z półki premium - ulepszona wersja modelu ContiPremiumContact 3. W nowej wersji nr 5 poprawione zostały właściwości jezdne takie jak skrócenie drogi hamowania (na suchej i mokrej nawierzchni) czy lepszy komfort jazdy. Zmniejszono też opory toczenia co przekłada się na bardziej ekonomiczną jazdę. Bieżnik zaprojektowano tak aby dostosowywał się do stylu jazdy. Duże bloki bieżnika zwiększają powierzchnie styku z jezdnią. Model ten testowano w zautomatyzowanym analizatorze hamowania firmy Continental. ContiPremiumContact 5 jest wysoce rekomendowany także przez takie kluby i magazyny jak: ADAC, Auto Zeitung, Auto Bild i inne.

INFORMACJE O PRODUCENCIE:

Continental to wiodący producent opon na świecie. Firma powstała w 1871 roku w Hanowerze w Niemczech. Oprócz produkcji wysokiej jakości opon, Continental zajmuje się również produkcją elektroniki samochodowej i części dla przemysłu motoryzacyjnego i transportu. W Polsce Continental swoją działalność rozpoczął w 1997 roku. Continental jako pierwszy wprowadził na rynek bieżnikowaną oponę. Do produkcji opon również jako pierwszy zastosował kauczuk syntetyczny. Dzięki stałemu dążeniu do ulepszania swoich produktów i wprowadzania nowatorskich rozwiązań technologicznych, Continental stał się potężną europejską marką rozpoznawalną na całym globie.

Czy warto kupić nowe opony ze starszym rocznikiem produkcji?

Ze względu na niską cenę, kupienie takiego ogumienia może się wydawać atrakcyjne. Czy zatem warto kupić opony ze starszym DOTem? Zdecydowanie tak. Zmiany wpływające na starzenie się ogumienia zachodzą przede wszystkim podczas użytkowania opony na pojeździe. Nieużywana opona przechowywana w magazynie w odpowiednich warunkach utrzymuje swoje właściwości i parametry przez bardzo długi okres czasu. Michelin (największy na świecie producent opon) publikuje badania, z których wynika że opona niezamontowana na pojeździe nie starzeje się w znaczący sposób, ponieważ nie działają na nią siły obciążenia czy tarcia. Poza tym producenci przygotowują mieszankę gumy w taki sposób żeby magazynowana opona mogła zachować swoje właściwości przez lata. Czytaj więcej...

Potrzebujesz pomocy?

Nie możesz się zdecydować?

Skontaktuj się z naszym doradcą

44 61 62 685

Lub napisz zapytanie mailowo

info@x-opony.pl