CONTINENTAL CONTIECOCONTACT 3
165/ 65R 15 81 T

DOT: 2013
NR KAT.:
105.69 zł - Netto
130
ostanie 2 szt.


 • Stan:
  Nowy
 • Sezon:
  lato
 • rozmiar:
  165/ 65R 15
 • Indeks prędkości:
  T
 • Indeks nośności:
  81
 • zastosowanie:
  Osobowe
 • Rok produkcji:
  2013
 • Liczba sztuk w ofercie:
  1 szt.
 • Darmowa dostawa
  Kupując w naszym sklepie dostawa jest zupenie GRATIS
 • Montaż gratis
  Zapraszamy do naszego zakładu -Błonie 12; Sulejów

Continental ContiEcoContact 3 to letni model klasy premium. Model ten wyróżnia się bardzo krótką drogą hamowania co znacznie poprawia bezpieczeństwo podczas jazdy. Zwłaszcza podczas jazdy na mokrej nawierzchni lub podczas pokonywania zakrętów, opona cechuje się bardzo dobrą sterownością. Nazwa "eco" wskazuje na ekologiczny proces produkcyjny i oszczędność jeśli chodzi o zużycie paliwa. Model ekologiczny jest także pod względem dużej odporności na ścieranie - dzięki czemu zapewnia duże przebiegi.

INFORMACJE O PRODUCENCIE:

Continental to wiodący producent opon na świecie. Firma powstała w 1871 roku w Hanowerze w Niemczech. Oprócz produkcji wysokiej jakości opon, Continental zajmuje się również produkcją elektroniki samochodowej i części dla przemysłu motoryzacyjnego i transportu. W Polsce Continental swoją działalność rozpoczął w 1997 roku. Continental jako pierwszy wprowadził na rynek bieżnikowaną oponę. Do produkcji opon również jako pierwszy zastosował kauczuk syntetyczny. Dzięki stałemu dążeniu do ulepszania swoich produktów i wprowadzania nowatorskich rozwiązań technologicznych, Continental stał się potężną europejską marką rozpoznawalną na całym globie.

Czy warto kupić nowe opony ze starszym rocznikiem produkcji?

Ze względu na niską cenę, kupienie takiego ogumienia może się wydawać atrakcyjne. Czy zatem warto kupić opony ze starszym DOTem? Zdecydowanie tak. Zmiany wpływające na starzenie się ogumienia zachodzą przede wszystkim podczas użytkowania opony na pojeździe. Nieużywana opona przechowywana w magazynie w odpowiednich warunkach utrzymuje swoje właściwości i parametry przez bardzo długi okres czasu. Michelin (największy na świecie producent opon) publikuje badania, z których wynika że opona niezamontowana na pojeździe nie starzeje się w znaczący sposób, ponieważ nie działają na nią siły obciążenia czy tarcia. Poza tym producenci przygotowują mieszankę gumy w taki sposób żeby magazynowana opona mogła zachować swoje właściwości przez lata. Czytaj więcej...

Potrzebujesz pomocy?

Nie możesz się zdecydować?

Skontaktuj się z naszym doradcą

44 61 62 685

Lub napisz zapytanie mailowo

info@x-opony.pl