HERCULES HSI-L
235/ 60R 16 100 H

DOT: 2012
NR KAT.: 688028783817
186.99 zł - Netto
230
ostatnia sztuka

 • Sezon:
  zima
 • rozmiar:
  235/ 60R 16
 • Indeks prędkości:
  H
 • Indeks nośności:
  100
 • zastosowanie:
  4x4
 • Rok produkcji:
  2012
 • Darmowa dostawa
  Kupując w naszym sklepie dostawa opon jest zupenie GRATIS
 • Montaż gratis
  Zapraszamy do naszego zakładu -Błonie 12; Sulejów

Etykieta EU

Efektywność energetyczna / opór toczenia (oszczędność)
W trakcie jazdy opona odkształca się na skutek kontaktu z podłożem, przez co traci energię. Powstające w ten sposób straty energii nazywamy oporem toczenia. Ma on bezpośredni wpływ na zużycie paliwa, a więc również na jakość środowiska naturalnego. Opona o mniejszym oporze toczenia zużywa mniej energii, dzięki czemu spalamy mniej paliwa i mniej spalin trafia do atmosfery.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Hamowanie na mokrej nawierzchni jest kluczową cechą wpływającą na bezpieczeństwo podróży, mierzoną w metrach od momentu rozpoczęcia hamowania do zatrzymania pojazdu. Wyszczególniono oceny od A do G, przy czym nie używa się oceny D, ani G. Ocena A oznacza najkrótszą drogę hamowania. Różnice między ocenami to skrócenie lub wydłużenie dystansu hamowania przy prędkości 80 km/h od jednej do dwóch długości samochodu (3 do 6 metrów). Różnica między ocenami A a F wynosi ponad 18 metrów długości hamowania dla samochodów osobowych.
Zewnętrzny hałas toczenia
To hałas generowany przez opony w ruchu, mierzony w decybelach. Im na symbolu więcej czarnych pasków, tym głośniejsza jest opona. Jedna fala na rysunku oznacza najniższą dopuszczalną wartość, trzy – najwyższą. Im cichsza opona, tym bardziej jest ona przyjazna dla środowiska.
Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych. Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

HERCULES HSI-L - CECHY I KORZYŚCI

 • HERCULES HSI-L to opona zimowa klasy średniej przeznaczona dla samochodów osobowych i dostawczych.
 • Opona HERCULES HSI-L została zaprojektowana tak, aby sprostać najbardziej ekstremalnym warunkom jazdy.
 • HERCULES HSI-L gwarantuje odpowiednią kontrolę trakcji na każdym rodzaju nawierzchni, zarówno na asfalcie, jak i w lekkim terenie.
 • Liczne rowki skutecznie osuszają bieżnik zapewniając bezpieczną i komfortową jazdę na mokrej i zaśnieżonej nawierzchni.
 • Szeroka powierzchnia styku bieżnika z nawierzchnią generuje przyspieszenie i moc hamowania.

Amerykański koncern Hercules Tire & Rubber Company, działający na rynku od 1950 roku, to przede wszystkim dystrybutor wielu bardzo różnych marek opon. W ofercie posiada również swoje własne opony - m.in. opony Hercules i Ironman.

Siedziba firmy mieści się w Kanadzie, natomiast w Barcelonie, w Dubaju, na Malcie i w Miami ma swoje przedstawicielstwa. Hercules Tire Company szczyci się posiadaniem klientów w ponad 100 krajach, co czyni ja liderem sprzedaży opon marek własnych i wysokiej jakości wyrobów innych wiodących producentów.

Założona w latach pięćdziesiątych XX w., Hercules Tire Company wytwarza opony sprzedawane pod markami Hercules, Ironman i Merit. Dzięki nieustającemu dążeniu do podnoszenia jakości, rozbudowanej sieci partnerów i wyjątkowo wysokiemu poziomowi obsługi klienta marka ta wybiła się ponad konkurencje i osiągnęła stabilną pozycję na światowym rynku opon. Obecnie firma wytwarza ponad 40 linii produktowych obejmujących opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych, ciężarówek, pojazdów rolniczych, opony typu ultra high performance, terenowe (4x4) i przemysłowe (OTR).

Czy warto kupić nowe opony ze starszym rocznikiem produkcji?

Ze względu na niską cenę, kupienie takiego ogumienia może się wydawać atrakcyjne. Czy zatem warto kupić opony ze starszym DOTem? Zdecydowanie tak. Zmiany wpływające na starzenie się ogumienia zachodzą przede wszystkim podczas użytkowania opony na pojeździe. Nieużywana opona przechowywana w magazynie w odpowiednich warunkach utrzymuje swoje właściwości i parametry przez bardzo długi okres czasu. Michelin (największy na świecie producent opon) publikuje badania, z których wynika że opona niezamontowana na pojeździe nie starzeje się w znaczący sposób, ponieważ nie działają na nią siły obciążenia czy tarcia. Poza tym producenci przygotowują mieszankę gumy w taki sposób żeby magazynowana opona mogła zachować swoje właściwości przez lata. Czytaj więcej...

Potrzebujesz pomocy?

Nie możesz się zdecydować?

Skontaktuj się z naszym doradcą

44 61 62 685

Lub napisz zapytanie mail'owo

info@x-opony.pl