EVERGREEN EW62
205/ 60R 16 96 H XL

DOT: 2022
NR KAT.:
243.9 zł - Netto
300
powyżej 20 szt.

 • Stan:
  Nowy produkt
 • Sezon:
  zima
 • rozmiar:
  205/ 60R 16
 • Indeks prędkości:
  H
 • Indeks nośności:
  96
 • zastosowanie:
  Osobowe
 • Rok produkcji:
  2022
 • etykieta EU:
  • E
  • C
  • 71db
 • Darmowa dostawa
  Kupując w naszym sklepie dostawa opon jest zupenie GRATIS
 • Montaż gratis
  Zapraszamy do naszego zakładu -Błonie 12; Sulejów

Etykieta EU

Efektywność energetyczna / opór toczenia (oszczędność)
W trakcie jazdy opona odkształca się na skutek kontaktu z podłożem, przez co traci energię. Powstające w ten sposób straty energii nazywamy oporem toczenia. Ma on bezpośredni wpływ na zużycie paliwa, a więc również na jakość środowiska naturalnego. Opona o mniejszym oporze toczenia zużywa mniej energii, dzięki czemu spalamy mniej paliwa i mniej spalin trafia do atmosfery.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Hamowanie na mokrej nawierzchni jest kluczową cechą wpływającą na bezpieczeństwo podróży, mierzoną w metrach od momentu rozpoczęcia hamowania do zatrzymania pojazdu. Wyszczególniono oceny od A do G, przy czym nie używa się oceny D, ani G. Ocena A oznacza najkrótszą drogę hamowania. Różnice między ocenami to skrócenie lub wydłużenie dystansu hamowania przy prędkości 80 km/h od jednej do dwóch długości samochodu (3 do 6 metrów). Różnica między ocenami A a F wynosi ponad 18 metrów długości hamowania dla samochodów osobowych.
Zewnętrzny hałas toczenia
To hałas generowany przez opony w ruchu, mierzony w decybelach. Im na symbolu więcej czarnych pasków, tym głośniejsza jest opona. Jedna fala na rysunku oznacza najniższą dopuszczalną wartość, trzy – najwyższą. Im cichsza opona, tym bardziej jest ona przyjazna dla środowiska.
Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych. Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

Winter EW62

Specjalnie dobrane składniki mieszanki gumowej w połączeniu z gęstą siecią rowków i lamelek zapewniają odpowiednią miękkość oraz doskonałą przyczepność i trakcję podczas użytkowania  opony w niskich temperaturach i przy znacznym zaśnieżeniu.

Dlaczego ?

DOŻYWOTNIA GWARANCJA

Wszystkie opony marki Evergreen objęte są dożywotnią gwarancją!

ZDOBYWCA NAGRÓD

Evergreen w 2017 roku zdobywa prestiżową niemiecką nagrodę iF DESIGN za projekt opony DYNACONTROL ES880.

TECHNOLOGIA PRODUKCJI

Produkcja z wykorzystaniem zaawansowanego technologicznie niemiecko/japońskiego parku maszynowego.

WYSOKA JAKOŚĆ WYKONANIA

Opona zaprojektowana i wykonana z dbałością o najmniejszy szczegół.

MIĘDZYNARODOWE CERTYFIKATY

Jakość wykonania potwierdzona uzyskaniem wielu międzynarodowych certyfikatów, w tym niemieckiego certyfikatu TUV.

EKOLOGIA

Produkt od podstaw tworzony z troską o środowisko naturalne.

Zalety modelu EW62

Bezpieczeństwo

Specjalnie dobrany skład mieszanki z dodatkiem krzemionki pomaga w utrzymaniu wysokiej  miękkości opony w niskich temperaturach zapewniając poprawę właściwości jezdnych i zwiększenie siły hamowania.

Ekonomia

Dodatek składnika krzemowego w połączeniu z nisko usytułowanym środkiem ciężkości opony pomaga zredukować współczynniki oporu toczenia, emisji dwutlenku węgla oraz zużycia paliwa.

Sterowanie

Wzmocniona konstrukcja żebra środkowego poprawia osiągi opony - zwiększa pewność prowadzenia nawet przy wysokich prędkościach. Bogata sieć lamelek podnosi przyczepność i siłę hamowania na śniegu i lodzie.

Śnieg

Stopniowo rozszerzające się poprzeczne rowki zwiększają zdolność opony do odprowadzania wody i błota pośniegowego. Zygzakowaty układ bieżnika zapewnia doskonałe osiągi na śniegu.

Certyfikaty

Potrzebujesz pomocy?

Nie możesz się zdecydować?

Skontaktuj się z naszym doradcą

44 61 62 685

Lub napisz zapytanie mailowo

info@x-opony.pl