GOODYEAR Eagle F1 Asymmetric 2
235/ 35R 20 88 Y N0

DOT: 2017
NR KAT.:
463.41 zł - Netto
570
ostatnia sztuka


 • Stan:
  Nowy
 • Sezon:
  lato
 • rozmiar:
  235/ 35R 20
 • Indeks prędkości:
  Y
 • Indeks nośności:
  88
 • zastosowanie:
  Osobowe
 • Rok produkcji:
  2017
 • Liczba sztuk w ofercie:
  1 szt.
 • etykieta EU:
  • F
  • A
  • 67db
 • Darmowa dostawa
  Kupując w naszym sklepie dostawa jest zupenie GRATIS
 • Montaż gratis
  Zapraszamy do naszego zakładu -Błonie 12; Sulejów

Opony Goodyear Eagle F1 GS-D3 dedykowane są do samochodów o wysokich osiągach oraz dużych mocach i pojemnościach silnika. Przeznaczone są do sportowej jazdy przy standardowej eksploatacji.

Wykonane są z zaawansowanej technicznie mieszanki gumy z dodatkiem krzemionki i polimerów nowej generacji połączonych ze specjalną żywicą nadającą oponie sportowych właściwości. To wszystko zapewnia odpowiednią sztywność bieżnika w wyższych temperaturach. Sprawia, że opona jest bardziej odporna na uszkodzenia i ścieranie.

Opona podzielona jest na dwie strefy. Wewnętrzna część opony posiada symetryczne bloki w kształcie liścia palmy z dodatkowymi nacięciami dla zapewnienia precyzyjnej kontroli nad pojazdem, pewnego hamowania oraz doskonałego odprowadzania wody. Zewnętrzna krawędź posiada głębokie nacięcia w strefie barkowej poprawiające przyczepność i prowadzenie samochodu nawet na śliskiej drodze, oraz zapewniające stabilność podczas pokonywania zakrętów. System kanałów i nacięć bieżnika zapewnia doskonałe odprowadzanie wody, oraz maksymalną ochronę przed utratą przyczepności na mokrej nawierzchni. W niektórych rozmiarach opona posiada technologię Maximum Flange Shield (MFS) - na całym obwodzie takiej opony w dolnej części ścianki bocznej i powyżej felgi koła jest umieszczony gumowy profil, który tworzy strefę buforową chroniącą felgę przed otarciem np. o krawężnik. Opona dostępna jest także w wersji runflat. Ponieważ jest to opona kierunkowa należy zwrócić uwagę na prawidłowe jej założenie.

Liczne kierunkowe kanały i nacięcia barków bieżnika zapewniają lepszą przyczepność na mokrej drodze oraz zmniejszają ryzyko wystąpienia aquaplaningu.

Symetryczny bieżnik w kształcie strzałek zapewnia precyzyjną kontrolę oraz stabilność jazdy, a także szybszą reakcję na zmianę prędkości. Płynny, kierunkowy wzór opony optymalizuje odprowadzanie wody przy dużej prędkości. Budowa bieżnika gwarantuje wysokie parametry trakcyjne w każdych warunkach pogodowych, jednak tylko przy dodatniej temperaturze.

Etykieta EU

Efektywność energetyczna / opór toczenia (oszczędność)
W trakcie jazdy opona odkształca się na skutek kontaktu z podłożem, przez co traci energię. Powstające w ten sposób straty energii nazywamy oporem toczenia. Ma on bezpośredni wpływ na zużycie paliwa, a więc również na jakość środowiska naturalnego. Opona o mniejszym oporze toczenia zużywa mniej energii, dzięki czemu spalamy mniej paliwa i mniej spalin trafia do atmosfery.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Hamowanie na mokrej nawierzchni jest kluczową cechą wpływającą na bezpieczeństwo podróży, mierzoną w metrach od momentu rozpoczęcia hamowania do zatrzymania pojazdu. Wyszczególniono oceny od A do G, przy czym nie używa się oceny D, ani G. Ocena A oznacza najkrótszą drogę hamowania. Różnice między ocenami to skrócenie lub wydłużenie dystansu hamowania przy prędkości 80 km/h od jednej do dwóch długości samochodu (3 do 6 metrów). Różnica między ocenami A a F wynosi ponad 18 metrów długości hamowania dla samochodów osobowych.
Zewnętrzny hałas toczenia
To hałas generowany przez opony w ruchu, mierzony w decybelach. Im na symbolu więcej czarnych pasków, tym głośniejsza jest opona. Jedna fala na rysunku oznacza najniższą dopuszczalną wartość, trzy – najwyższą. Im cichsza opona, tym bardziej jest ona przyjazna dla środowiska.
Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych. Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

Potrzebujesz pomocy?

Nie możesz się zdecydować?

Skontaktuj się z naszym doradcą

44 61 62 685

Lub napisz zapytanie mailowo

info@x-opony.pl