UNIROYAL MS PLUS 77
215/ 60R 16 99 H

DOT: 2017
NR KAT.:
243.9 zł - Netto
300
ostanie 2 szt.


 • Stan:
  Nowy
 • Sezon:
  zima
 • rozmiar:
  215/ 60R 16
 • Indeks prędkości:
  H
 • Indeks nośności:
  99
 • zastosowanie:
  Osobowe
 • Rok produkcji:
  2017
 • Liczba sztuk w ofercie:
  1 szt.
 • etykieta EU:
  • E
  • C
  • 71db
 • Darmowa dostawa
  Kupując w naszym sklepie dostawa jest zupenie GRATIS
 • Montaż gratis
  Zapraszamy do naszego zakładu -Błonie 12; Sulejów

Uniroyal MS PLUS 77 to zimowa opona wyspecjalizowana w zachowywaniu wysokich osiągów szczególnie na mokrej nawierzchni. Sprawdza się znakomicie przy jeździe typowo miejskiej i bardziej dynamicznej. przemyślany kierunkowy bieżnik znacząco zwiększa bezpieczeństwo i komfort jazdy. Główne zalety tego modelu to:

 1. Innowacyjna mieszanka gumy z dodatkiem krzemionki - dzięki niej opona lepiej przylega do nawierzchni co poprawia przyczepność. Wzmocniono też bloki na barkach opony z myślą o lepszej sztywności przy pokonywaniu zakrętów.
 2. Bieżnik odporny na aquaplanning - charakterystyczny jodełkowy bieżnik z szerokimi kanałami bardzo dobrze sprawdza się przy odprowadzaniu wody.
 3. System cienkich rowków - odpowiedzialny za rozbijanie tafli wody podczas jazdy. Każdą szczelinę wyposażono w drobną belkę utrzymującą jej rozwarcie co zwiększa przepływ wody i przyczepność. Wpływa to też na skrócenie drogi hamowania.

Marka Uniroyal pochodząca z Belgii działa od 1868 roku, co sprawia że jest to jedna z najstarszych firm oponiarskich w Europie. Jest to producent klasy średniej należący obecnie do niemieckiego koncernu Continental. Uniroyal znany jest znany z produkcji tzw. opon deszczowych mających bardzo dobre osiągi na mokrej nawierzchni. Pierwszym takim modelem był "The rallye 180" wyprodukowany już w 1967. Marka cały czas wprowadza najnowsze technologie produkcyjne, co sprawia że opony Uniroyal są znane z jakości i cenione na całym świecie.

Etykieta EU

Efektywność energetyczna / opór toczenia (oszczędność)
W trakcie jazdy opona odkształca się na skutek kontaktu z podłożem, przez co traci energię. Powstające w ten sposób straty energii nazywamy oporem toczenia. Ma on bezpośredni wpływ na zużycie paliwa, a więc również na jakość środowiska naturalnego. Opona o mniejszym oporze toczenia zużywa mniej energii, dzięki czemu spalamy mniej paliwa i mniej spalin trafia do atmosfery.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Hamowanie na mokrej nawierzchni jest kluczową cechą wpływającą na bezpieczeństwo podróży, mierzoną w metrach od momentu rozpoczęcia hamowania do zatrzymania pojazdu. Wyszczególniono oceny od A do G, przy czym nie używa się oceny D, ani G. Ocena A oznacza najkrótszą drogę hamowania. Różnice między ocenami to skrócenie lub wydłużenie dystansu hamowania przy prędkości 80 km/h od jednej do dwóch długości samochodu (3 do 6 metrów). Różnica między ocenami A a F wynosi ponad 18 metrów długości hamowania dla samochodów osobowych.
Zewnętrzny hałas toczenia
To hałas generowany przez opony w ruchu, mierzony w decybelach. Im na symbolu więcej czarnych pasków, tym głośniejsza jest opona. Jedna fala na rysunku oznacza najniższą dopuszczalną wartość, trzy – najwyższą. Im cichsza opona, tym bardziej jest ona przyjazna dla środowiska.
Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych. Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

Potrzebujesz pomocy?

Nie możesz się zdecydować?

Skontaktuj się z naszym doradcą

44 61 62 685

Lub napisz zapytanie mailowo

info@x-opony.pl