EVERGREEN EW616
195/ 70R 15 C 104/102 S

DOT: 2019
NR KAT.:


 • Stan:
  Nowy
 • Sezon:
  zima
 • rozmiar:
  195/ 70R 15
 • Indeks prędkości:
  S
 • Indeks nośności:
  104/102
 • zastosowanie:
  Dostawcze
 • Rok produkcji:
  2019
 • Liczba sztuk w ofercie:
  1 szt.
 • etykieta EU:
  • E
  • E
  • 71db
 • Darmowa dostawa
  Kupując w naszym sklepie dostawa jest zupenie GRATIS
 • Montaż gratis
  Zapraszamy do naszego zakładu -Błonie 12; Sulejów

WINTER EW616

Opona od podstaw zaprojektowana do użytku komercyjnego - do aut dostawczych i lekkich aut ciężarowych. Zaawansowana technologicznie mieszanka gumy i dodatkowo wzmocniona osnowa opony sprawiają, że na modelu EW616 można polegać nawet w najcięższych zimowych warunkach.

Dlaczego ?

DOŻYWOTNIA GWARANCJA

Wszystkie opony marki Evergreen objęte są dożywotnią gwarancją!

ZDOBYWCA NAGRÓD

Evergreen w 2017 roku zdobywa prestiżową niemiecką nagrodę iF DESIGN za projekt opony DYNACONTROL ES880.

TECHNOLOGIA PRODUKCJI

Produkcja z wykorzystaniem zaawansowanego technologicznie niemiecko/japońskiego parku maszynowego.

WYSOKA JAKOŚĆ WYKONANIA

Opona zaprojektowana i wykonana z dbałością o najmniejszy szczegół.

MIĘDZYNARODOWE CERTYFIKATY

Jakość wykonania potwierdzona uzyskaniem wielu międzynarodowych certyfikatów, w tym niemieckiego certyfikatu TUV.

EKOLOGIA

Produkt od podstaw tworzony z troską o środowisko naturalne.

Zalety modelu EW616

Hamowanie

Specjalnie zaprojektowana budowa bieżnika opony z przecinającymi się blokami bieżnika, rowkami i lamielami zapewnia doskonałą kontrolę i skrócenie drogi hamowania podczas jazdy w ciężkich warunkach zimowych i na lodzie.

Zimowy bieżnik

Skład mieszanki gumy został dobrany specjalnie do zastosowania w warunkach zimowych. Precyzyjnie zaprojektowany wzór wycięć i lamelek bieżnika przyczynia się do zwiększenia przyczepności opony podczas jazdy przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów zużycia paliwa.

Sterowanie

Specyficznie wykonane rowki wokół opony zapewniają doskonałe odprowadzenie błota pośniegowego oraz wody co skutkuje zwiększeniem kontroli podczas użytkowania w warunkach zimowych.

Komfort

Obszar kontaktu opony z podłożem został zoptymalizowany pod kątem zapewnienia zwiększonego komfortu użytkowania przy równoczesnej poprawie stabilności podczas jazdy.

Certyfikaty

Etykieta EU

Efektywność energetyczna / opór toczenia (oszczędność)
W trakcie jazdy opona odkształca się na skutek kontaktu z podłożem, przez co traci energię. Powstające w ten sposób straty energii nazywamy oporem toczenia. Ma on bezpośredni wpływ na zużycie paliwa, a więc również na jakość środowiska naturalnego. Opona o mniejszym oporze toczenia zużywa mniej energii, dzięki czemu spalamy mniej paliwa i mniej spalin trafia do atmosfery.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Hamowanie na mokrej nawierzchni jest kluczową cechą wpływającą na bezpieczeństwo podróży, mierzoną w metrach od momentu rozpoczęcia hamowania do zatrzymania pojazdu. Wyszczególniono oceny od A do G, przy czym nie używa się oceny D, ani G. Ocena A oznacza najkrótszą drogę hamowania. Różnice między ocenami to skrócenie lub wydłużenie dystansu hamowania przy prędkości 80 km/h od jednej do dwóch długości samochodu (3 do 6 metrów). Różnica między ocenami A a F wynosi ponad 18 metrów długości hamowania dla samochodów osobowych.
Zewnętrzny hałas toczenia
To hałas generowany przez opony w ruchu, mierzony w decybelach. Im na symbolu więcej czarnych pasków, tym głośniejsza jest opona. Jedna fala na rysunku oznacza najniższą dopuszczalną wartość, trzy – najwyższą. Im cichsza opona, tym bardziej jest ona przyjazna dla środowiska.
Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych. Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

Potrzebujesz pomocy?

Nie możesz się zdecydować?

Skontaktuj się z naszym doradcą

44 61 62 685

Lub napisz zapytanie mailowo

info@x-opony.pl