EVERGREEN EW66
245/ 45R 18 100 H XL

DOT: 2022
NR KAT.:
325.2 zł - Netto
400
powyżej 20 szt.


 • Stan:
  Nowy
 • Sezon:
  zima
 • rozmiar:
  245/ 45R 18
 • Indeks prędkości:
  H
 • Indeks nośności:
  100
 • zastosowanie:
  Osobowe
 • Rok produkcji:
  2022
 • Liczba sztuk w ofercie:
  1 szt.
 • etykieta EU:
  • E
  • C
  • 72db
 • Darmowa dostawa
  Kupując w naszym sklepie dostawa jest zupenie GRATIS
 • Montaż gratis
  Zapraszamy do naszego zakładu -Błonie 12; Sulejów

WINTER EW66

Zaawansowana technologicznie mieszanka gumy z dodatkiem składnika krzemowego zapewnia doskonałe osiągi opony zarówno na śniegu jak i na powierzchniach pokrytych lodem. Asymetryczny wzór bieżnika w połączeniu z bogatą siecią lamelek gwarantuje zwiększone bezpieczeństwo podczas użytkowania.

Dlaczego ?

DOŻYWOTNIA GWARANCJA

Wszystkie opony marki Evergreen objęte są dożywotnią gwarancją!

ZDOBYWCA NAGRÓD

Evergreen w 2017 roku zdobywa prestiżową niemiecką nagrodę iF DESIGN za projekt opony DYNACONTROL ES880.

TECHNOLOGIA PRODUKCJI

Produkcja z wykorzystaniem zaawansowanego technologicznie niemiecko/japońskiego parku maszynowego.

WYSOKA JAKOŚĆ WYKONANIA

Opona zaprojektowana i wykonana z dbałością o najmniejszy szczegół.

MIĘDZYNARODOWE CERTYFIKATY

Jakość wykonania potwierdzona uzyskaniem wielu międzynarodowych certyfikatów, w tym niemieckiego certyfikatu TUV.

EKOLOGIA

Produkt od podstaw tworzony z troską o środowisko naturalne.

Zalety modelu EW66

Śnieg

Głębokie i gęsto rozmieszczone rowki oraz stalowe opasanie pomogły w uzyskaniu zwiększonej  miękkości bieżnika, co przyczyniło się do skrócenia drogi hamowania na powierzchniach pokrytych lodem i śniegiem.

Bezpieczeństwo

Charakterystyczny ząbkowany pas występujący na całym obwodzie bieżnika zapewnia zwiększoną odporność na poślizg. Odpowiedni dodatek składnika krzemowego sprawia, iż opona zachowuje swoją miękkość nawet w niskich temperaturach co zapewnia wysokie bezpieczeństwo użytkowania.

Sterowanie

Asymetryczny zwór bieżnika z trzema głównymi rowkami zapewnia bardzo dobrą zwrotność.

Hamowanie

Ząbkowany wzór zastosowany w budowie głównych rowków zewnętrznych gwarantuje wysoką przyczepność i moc hamowania na śniegu i lodzie.

Certyfikaty

Etykieta EU

Efektywność energetyczna / opór toczenia (oszczędność)
W trakcie jazdy opona odkształca się na skutek kontaktu z podłożem, przez co traci energię. Powstające w ten sposób straty energii nazywamy oporem toczenia. Ma on bezpośredni wpływ na zużycie paliwa, a więc również na jakość środowiska naturalnego. Opona o mniejszym oporze toczenia zużywa mniej energii, dzięki czemu spalamy mniej paliwa i mniej spalin trafia do atmosfery.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Hamowanie na mokrej nawierzchni jest kluczową cechą wpływającą na bezpieczeństwo podróży, mierzoną w metrach od momentu rozpoczęcia hamowania do zatrzymania pojazdu. Wyszczególniono oceny od A do G, przy czym nie używa się oceny D, ani G. Ocena A oznacza najkrótszą drogę hamowania. Różnice między ocenami to skrócenie lub wydłużenie dystansu hamowania przy prędkości 80 km/h od jednej do dwóch długości samochodu (3 do 6 metrów). Różnica między ocenami A a F wynosi ponad 18 metrów długości hamowania dla samochodów osobowych.
Zewnętrzny hałas toczenia
To hałas generowany przez opony w ruchu, mierzony w decybelach. Im na symbolu więcej czarnych pasków, tym głośniejsza jest opona. Jedna fala na rysunku oznacza najniższą dopuszczalną wartość, trzy – najwyższą. Im cichsza opona, tym bardziej jest ona przyjazna dla środowiska.
Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych. Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

Potrzebujesz pomocy?

Nie możesz się zdecydować?

Skontaktuj się z naszym doradcą

44 61 62 685

Lub napisz zapytanie mailowo

info@x-opony.pl