PIRELLI WINTER SOTTOZERO SERIE II
245/ 40R 18 97 V MO

DOT: 2008
NR KAT.: 8019227155677


 • Stan:
  Nowy
 • Sezon:
  zima
 • rozmiar:
  245/ 40R 18
 • Indeks prędkości:
  V
 • Indeks nośności:
  97
 • zastosowanie:
  Osobowe
 • Rok produkcji:
  2008
 • Darmowa dostawa
  Kupując w naszym sklepie dostawa jest zupenie GRATIS
 • Montaż gratis
  Zapraszamy do naszego zakładu -Błonie 12; Sulejów

Pirelli SottoZero 2 to opona marki premium dla samochodów sportowych oraz najwyższej klasy. Model ten charakteryzuj się świetną wydajnością i bezpieczeństwem. Asymetryczny bieżnik składa się z dwóch części, z której jedna (zewnętrzna) skutecznie odprowadza wodę, a wewnętrzna zapewnia przyczepność na śniegu.

 1. Ukośne rowki wewnętrznej części zwiększają przyczepność na śniegu i sprawiają że hałas zewnętrzny jest zredukowny.
 2. Ulepszona mieszanka gumy TDC (Temperatur Dynamic Compound) jest odporna na zmiany temperatury i zapewnia świetną przyczepność na mokrej jak i na suchej nawierzchni.
 3. Technologia I.B.S. czyli interaktywnych bloków lamelek została ułożona we wzór "cegiełki". Poprawia to znacznie hamowanie i przyczepność, a także stabilność podczas jazdy.
 4. Zewnętrzna część bieżnika została zaprojektowana tak aby zwiększyć bezpieczeństwo. Bardzo dobre parametry odprowadzania wody spod kół podczas jazdy, a także poprawa prowadzenia udało się osiągnąć dzięki zaawansowanym testom.

SottoZero seria II to idealne rozwiązanie dla wymagających kierowców. O dobrych osiągach świadczy to że opona jest stosowana jako oryginalne wyposażenie w luksusowych autach wielu producentów.

Czy warto kupić nowe opony ze starszym rocznikiem produkcji?

Ze względu na niską cenę, kupienie takiego ogumienia może się wydawać atrakcyjne. Czy zatem warto kupić opony ze starszym DOTem? Zdecydowanie tak. Zmiany wpływające na starzenie się ogumienia zachodzą przede wszystkim podczas użytkowania opony na pojeździe. Nieużywana opona przechowywana w magazynie w odpowiednich warunkach utrzymuje swoje właściwości i parametry przez bardzo długi okres czasu. Michelin (największy na świecie producent opon) publikuje badania, z których wynika że opona niezamontowana na pojeździe nie starzeje się w znaczący sposób, ponieważ nie działają na nią siły obciążenia czy tarcia. Poza tym producenci przygotowują mieszankę gumy w taki sposób żeby magazynowana opona mogła zachować swoje właściwości przez lata. Czytaj więcej...

Potrzebujesz pomocy?

Nie możesz się zdecydować?

Skontaktuj się z naszym doradcą

44 61 62 685

Lub napisz zapytanie mailowo

info@x-opony.pl