SEMPERIT TOP-LIFE
165/ 70R 14 81 T

DOT: 1995
NR KAT.: 16570R14SETO8184
56.91 zł - Netto
70
ostatnia sztuka

 • Sezon:
  lato
 • rozmiar:
  165/ 70R 14
 • Indeks prędkości:
  T
 • Indeks nośności:
  81
 • Rok produkcji:
  1995
 • Darmowa dostawa
  Kupując w naszym sklepie dostawa opon jest zupenie GRATIS
 • Montaż gratis
  Zapraszamy do naszego zakładu -Błonie 12; Sulejów

Semperit Top-Life to bardzo dobre rozwiązanie dla osób ceniących bezpieczeństwo i dobry stosunek jakości do ceny. To opona letnia klasy średniej stworzona dla samochodów osobowych. Dzięki takiej konstrukcji bieżnika (zastosowanie rowków obwodowych) jest odporna na zjawisko aquaplaningu i dobrze sobie radzi na mokrej nawierzchni. Mieszanka gumy odznacza się też odpornością na przedwczesne zużycie.

Semperit to austriacka marka klasy średniej działająca od 1906 roku - obecnie włączona do koncernu Continental - jeden z największych producentów w Europie. Nazwa pochodzi od łacińskich słów "semper it" czyli "to wszystko działa: i idealnie opisuje to czym kieruje się ta marka w produkcji opon. Dzięki długiemu doświadczeniu i wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań Semperit tworzy niezawodne ogumienie, znane z bardzo dobrej jakości i jednocześnie przystępnej ceny.

Czy warto kupić nowe opony ze starszym rocznikiem produkcji?

Ze względu na niską cenę, kupienie takiego ogumienia może się wydawać atrakcyjne. Czy zatem warto kupić opony ze starszym DOTem? Zdecydowanie tak. Zmiany wpływające na starzenie się ogumienia zachodzą przede wszystkim podczas użytkowania opony na pojeździe. Nieużywana opona przechowywana w magazynie w odpowiednich warunkach utrzymuje swoje właściwości i parametry przez bardzo długi okres czasu. Michelin (największy na świecie producent opon) publikuje badania, z których wynika że opona niezamontowana na pojeździe nie starzeje się w znaczący sposób, ponieważ nie działają na nią siły obciążenia czy tarcia. Poza tym producenci przygotowują mieszankę gumy w taki sposób żeby magazynowana opona mogła zachować swoje właściwości przez lata. Czytaj więcej...

Potrzebujesz pomocy?

Nie możesz się zdecydować?

Skontaktuj się z naszym doradcą

44 61 62 685

Lub napisz zapytanie mail'owo

info@x-opony.pl