NEXEN CP661
155/ 70R 13 75 T

DOT: 2014
NR KAT.: 8807622177002
73.17 zł - Netto
90
powyżej 20 szt.

 • Stan:
  Nowy produkt
 • Sezon:
  lato
 • rozmiar:
  155/ 70R 13
 • Indeks prędkości:
  T
 • Indeks nośności:
  75
 • Rok produkcji:
  2014
 • etykieta EU:
  • F
  • C
  • 72db
 • Darmowa dostawa
  Kupując w naszym sklepie dostawa opon jest zupenie GRATIS
 • Profesjonalny montaż
  Zapraszamy do naszego zakładu -Błonie 12; Sulejów

Etykieta EU

Efektywność energetyczna / opór toczenia (oszczędność)
W trakcie jazdy opona odkształca się na skutek kontaktu z podłożem, przez co traci energię. Powstające w ten sposób straty energii nazywamy oporem toczenia. Ma on bezpośredni wpływ na zużycie paliwa, a więc również na jakość środowiska naturalnego. Opona o mniejszym oporze toczenia zużywa mniej energii, dzięki czemu spalamy mniej paliwa i mniej spalin trafia do atmosfery.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Hamowanie na mokrej nawierzchni jest kluczową cechą wpływającą na bezpieczeństwo podróży, mierzoną w metrach od momentu rozpoczęcia hamowania do zatrzymania pojazdu. Wyszczególniono oceny od A do G, przy czym nie używa się oceny D, ani G. Ocena A oznacza najkrótszą drogę hamowania. Różnice między ocenami to skrócenie lub wydłużenie dystansu hamowania przy prędkości 80 km/h od jednej do dwóch długości samochodu (3 do 6 metrów). Różnica między ocenami A a F wynosi ponad 18 metrów długości hamowania dla samochodów osobowych.
Zewnętrzny hałas toczenia
To hałas generowany przez opony w ruchu, mierzony w decybelach. Im na symbolu więcej czarnych pasków, tym głośniejsza jest opona. Jedna fala na rysunku oznacza najniższą dopuszczalną wartość, trzy – najwyższą. Im cichsza opona, tym bardziej jest ona przyjazna dla środowiska.
Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych. Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

Nexen CP661 to opona klasy średniej - z bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Jest przeznaczona do samochodów osobowych. Symetryczny bieżnik gwarantuje bardzo dobrą przyczepność na różnych rodzajach nawierzchni. Mieszanka gumy użyta w tym modelu charakteryzuje się dużą trwałością i wytrzymałością, dzięki czemu bieżnik zużywa się powoli. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii przy projektowaniu bieżnika model ten zapewnia równomierne rozłożenie nacisków podczas jazdy - daje to dużą stabilność prowadzenia i przyczepność.

Producent Nexen to firma z Korei południowej działająca od 1942 roku. Nazwa pochodzi od hasła "Next Century Tires" - i właśnie taką domeną Nexen kieruje się wytwarzając swoje produkty - "nowej generacji" czyli zaawansowane technologicznie i spełniające wymagania klientów oczekujących od ogumienia wysokiej jakości. Marka zyskała swoją popularność dzięki połączeniu dobrej jakości z niską ceną swoich produktów i zbiera pozytywne opinie na całym świecie. O dobrych parametrach opon świadczy też fakt że są one stosowane jako oryginalne wyposażenie aut takich marek jak - Hyundai, Kia czy Ssangyong.

Czy warto kupić nowe opony ze starszym rocznikiem produkcji?

Ze względu na niską cenę, kupienie takiego ogumienia może się wydawać atrakcyjne. Czy zatem warto kupić opony ze starszym DOTem? Zdecydowanie tak. Zmiany wpływające na starzenie się ogumienia zachodzą przede wszystkim podczas użytkowania opony na pojeździe. Nieużywana opona przechowywana w magazynie w odpowiednich warunkach utrzymuje swoje właściwości i parametry przez bardzo długi okres czasu. Michelin (największy na świecie producent opon) publikuje badania, z których wynika że opona niezamontowana na pojeździe nie starzeje się w znaczący sposób, ponieważ nie działają na nią siły obciążenia czy tarcia. Poza tym producenci przygotowują mieszankę gumy w taki sposób żeby magazynowana opona mogła zachować swoje właściwości przez lata. Czytaj więcej...

Potrzebujesz pomocy?

Nie możesz się zdecydować?

Skontaktuj się z naszym doradcą

44 61 62 685

Lub napisz zapytanie mail'owo

info@x-opony.pl