GOODYEAR Eagle F1 Asymmetric
245/ 35R 19 93 Y

DOT: 2008
NR KAT.:
325.2 zł - Netto
400
ostatnia sztuka


 • Stan:
  Nowy
 • Sezon:
  lato
 • rozmiar:
  245/ 35R 19
 • Indeks prędkości:
  Y
 • Indeks nośności:
  93
 • zastosowanie:
  Osobowe
 • Rok produkcji:
  2008
 • Liczba sztuk w ofercie:
  1 szt.
 • Darmowa dostawa
  Kupując w naszym sklepie dostawa jest zupenie GRATIS
 • Montaż gratis
  Zapraszamy do naszego zakładu -Błonie 12; Sulejów

Opony Goodyear Eagle F1 GS-D3 dedykowane są do samochodów o wysokich osiągach oraz dużych mocach i pojemnościach silnika. Przeznaczone są do sportowej jazdy przy standardowej eksploatacji.

Wykonane są z zaawansowanej technicznie mieszanki gumy z dodatkiem krzemionki i polimerów nowej generacji połączonych ze specjalną żywicą nadającą oponie sportowych właściwości. To wszystko zapewnia odpowiednią sztywność bieżnika w wyższych temperaturach. Sprawia, że opona jest bardziej odporna na uszkodzenia i ścieranie.

Opona podzielona jest na dwie strefy. Wewnętrzna część opony posiada symetryczne bloki w kształcie liścia palmy z dodatkowymi nacięciami dla zapewnienia precyzyjnej kontroli nad pojazdem, pewnego hamowania oraz doskonałego odprowadzania wody. Zewnętrzna krawędź posiada głębokie nacięcia w strefie barkowej poprawiające przyczepność i prowadzenie samochodu nawet na śliskiej drodze, oraz zapewniające stabilność podczas pokonywania zakrętów. System kanałów i nacięć bieżnika zapewnia doskonałe odprowadzanie wody, oraz maksymalną ochronę przed utratą przyczepności na mokrej nawierzchni. W niektórych rozmiarach opona posiada technologię Maximum Flange Shield (MFS) - na całym obwodzie takiej opony w dolnej części ścianki bocznej i powyżej felgi koła jest umieszczony gumowy profil, który tworzy strefę buforową chroniącą felgę przed otarciem np. o krawężnik. Opona dostępna jest także w wersji runflat. Ponieważ jest to opona kierunkowa należy zwrócić uwagę na prawidłowe jej założenie.

Liczne kierunkowe kanały i nacięcia barków bieżnika zapewniają lepszą przyczepność na mokrej drodze oraz zmniejszają ryzyko wystąpienia aquaplaningu.

Symetryczny bieżnik w kształcie strzałek zapewnia precyzyjną kontrolę oraz stabilność jazdy, a także szybszą reakcję na zmianę prędkości. Płynny, kierunkowy wzór opony optymalizuje odprowadzanie wody przy dużej prędkości. Budowa bieżnika gwarantuje wysokie parametry trakcyjne w każdych warunkach pogodowych, jednak tylko przy dodatniej temperaturze.

Czy warto kupić nowe opony ze starszym rocznikiem produkcji?

Ze względu na niską cenę, kupienie takiego ogumienia może się wydawać atrakcyjne. Czy zatem warto kupić opony ze starszym DOTem? Zdecydowanie tak. Zmiany wpływające na starzenie się ogumienia zachodzą przede wszystkim podczas użytkowania opony na pojeździe. Nieużywana opona przechowywana w magazynie w odpowiednich warunkach utrzymuje swoje właściwości i parametry przez bardzo długi okres czasu. Michelin (największy na świecie producent opon) publikuje badania, z których wynika że opona niezamontowana na pojeździe nie starzeje się w znaczący sposób, ponieważ nie działają na nią siły obciążenia czy tarcia. Poza tym producenci przygotowują mieszankę gumy w taki sposób żeby magazynowana opona mogła zachować swoje właściwości przez lata. Czytaj więcej...

Potrzebujesz pomocy?

Nie możesz się zdecydować?

Skontaktuj się z naszym doradcą

44 61 62 685

Lub napisz zapytanie mailowo

info@x-opony.pl