HANKOOK VENTUS ME01
225/ 60R 16 98 H

DOT: 2015
NR KAT.: 22560R16HAVEME9872
211.38 zł - Netto
260
powyżej 20 szt.


 • Stan:
  Nowy
 • Sezon:
  lato
 • rozmiar:
  225/ 60R 16
 • Indeks prędkości:
  H
 • Indeks nośności:
  98
 • zastosowanie:
  Osobowe
 • Rok produkcji:
  2015
 • Liczba sztuk w ofercie:
  1 szt.
 • etykieta EU:
  • E
  • C
  • 71db
 • Darmowa dostawa
  Kupując w naszym sklepie dostawa jest zupenie GRATIS
 • Montaż gratis
  Zapraszamy do naszego zakładu -Błonie 12; Sulejów

Hankook Ventus ME01 zapewnia optymalne osiągi dzięki asymetrycznemu wzorowi bieżnika, jednocześnie dając płynność i komfort jazdy. Model ten wróżnia:

 1. Bloki bieżnika na barku - zapewniają doskonałą wydajność dzięki zwiększeniu sztywności bloków.
 2. Cztero-kanałowe rowki wzdłuż opony - zastosowano technologię SCCT, dla większej optymalizacji sztywności bieżnika i lepszego odprowadzania wody.
 3. Bloki boczne - zapewniają świetną kontrolę i sterowność na suchej nawierzchni przez zwiększenie powierzchni kontaktu z podłożem.
 4. Centralne żebro - zwiększa stabilność kierowania na suchej nawierzchni i sprawia że opona dobrze reaguje na polecenia układu kierowniczego.

W modelu tym zastosowano także zaawansowane technologicznie rozwiązania w samej strukturze opony. Mieszanka gumy została dobrana tak aby spełniać normy hałasu podczas jazdy. Wykorzystano technologię MSV (ventless mold) w celu poprawy wyglądu i zmniejszenia hałasu. Poprawiono też trwałość i wydajność jeśli chodzi o uszkodzenia mechaniczne (dodano też rant chroniący felgę przed uszkodzeniami). Waga samej opony została obniżona co poprawia również wydajność paliwową i ekonomię.

Producent Hankook to południowo-koreańska firma działająca od 1941 roku. Jest 7 największym producentem opon na świecie. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii w produkcji opony tej marki są już bardzo popularne. Wysoka jakość produkowanych opon skutkuje tym że Hankook rozpoznawalny jest już na całym świecie, i opony tej marki klasyfikowane są w dobrej klasie średniej (jakość na tej samej półce co Uniroyal czy Kleber).Opony Hankook stosuje się jako oryginalne wyposażenie samochodów takich producentów jak Ford, Volkswagen, Toyota czy Hyundai.

Etykieta EU

Efektywność energetyczna / opór toczenia (oszczędność)
W trakcie jazdy opona odkształca się na skutek kontaktu z podłożem, przez co traci energię. Powstające w ten sposób straty energii nazywamy oporem toczenia. Ma on bezpośredni wpływ na zużycie paliwa, a więc również na jakość środowiska naturalnego. Opona o mniejszym oporze toczenia zużywa mniej energii, dzięki czemu spalamy mniej paliwa i mniej spalin trafia do atmosfery.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Hamowanie na mokrej nawierzchni jest kluczową cechą wpływającą na bezpieczeństwo podróży, mierzoną w metrach od momentu rozpoczęcia hamowania do zatrzymania pojazdu. Wyszczególniono oceny od A do G, przy czym nie używa się oceny D, ani G. Ocena A oznacza najkrótszą drogę hamowania. Różnice między ocenami to skrócenie lub wydłużenie dystansu hamowania przy prędkości 80 km/h od jednej do dwóch długości samochodu (3 do 6 metrów). Różnica między ocenami A a F wynosi ponad 18 metrów długości hamowania dla samochodów osobowych.
Zewnętrzny hałas toczenia
To hałas generowany przez opony w ruchu, mierzony w decybelach. Im na symbolu więcej czarnych pasków, tym głośniejsza jest opona. Jedna fala na rysunku oznacza najniższą dopuszczalną wartość, trzy – najwyższą. Im cichsza opona, tym bardziej jest ona przyjazna dla środowiska.
Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych. Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

Potrzebujesz pomocy?

Nie możesz się zdecydować?

Skontaktuj się z naszym doradcą

44 61 62 685

Lub napisz zapytanie mailowo

info@x-opony.pl