PIRELLI CINTURATO P1 VERDE
155/ 60R 15 74 H

DOT: 2014
NR KAT.:
211.38 zł - Netto
260
ostanie 2 szt.


 • Stan:
  Nowy
 • Sezon:
  lato
 • rozmiar:
  155/ 60R 15
 • Indeks prędkości:
  H
 • Indeks nośności:
  74
 • zastosowanie:
  Osobowe
 • Rok produkcji:
  2014
 • Liczba sztuk w ofercie:
  1 szt.
 • etykieta EU:
  • C
  • B
  • 69db
 • Darmowa dostawa
  Kupując w naszym sklepie dostawa jest zupenie GRATIS
 • Montaż gratis
  Zapraszamy do naszego zakładu -Błonie 12; Sulejów

Pirelli Cinturato P1 to opona letnia, klasy PREMIUM - najwyższa jakość wykonania i maksymalne osiągi. Przeznaczona jest do kompaktowych pojazdów miejskich.

CECHY OPONY:

 • asymetryczny wzór bieżnika gwarantuje wysokie osiągi i lepszą stabilność jazdy w każdych warunkach pogodowych;
 • wewnętrzny obszar opony stanowią dwa niesymetryczne żebra, które umożliwiają precyzyjną  kontrolę nad pojazdem. Natomiast, zewnętrzna część opony składa się z masywnych, sztywnych klocków barkowych zapewniających znakomitą przyczepność i sterowalność pojazdu nawet na bardzo śliskim podłożu.Trzy, szerokie kanały obwodowe sprawnie usuwają wodę sprzed czoła opony i chronią przed zjawiskiem aquaplaningu;
 • opona Pirelli Cinturato P1 została wyprodukowana przy użyciu innowacyjnej mieszanki hybrydowej, która gwarantuje maksymalną przyczepność opony do podłoża zarówno na suchej jak i na mokrej nawierzchni. Zwiększa również kontrolę trakcji podczas pokonywania zakrętów przy dużych prędkościach;
 • zastosowana przy produkcji technologia ogranicza zużycie paliwa i tym samym zmniejsza emisję CO2;
 • Pirelli Cinturato P1 należy do gamy "Green Performance" co oznacza, że jest to opona przyjazna środowisku naturalnemu, przy zachowaniu maksymalnych osiągów i parametrów bezpieczeństwa;
 • Pirelli Cinturato P1 to wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodność jazdy w każdych warunkach drogowych.

INFORMACJE O PRODUCENCIE:

Pirelli to jeden z gigantów branży oponiarskiej w Europie i na świecie. Pirelli to włoska marka z siedzibą w Mediolanie, działająca na rynku od ponad 140 lat. Wysoka jakość produktów tej marki wywodzi się z długoletniego doświadczenia zdobywanego podczas wyścigów na torach Formuły 1. Produkty włoskiej firmy mogą poszczycić się doskonałymi wynikami, uzyskanymi w testach opon prowadzonych przez najważniejsze europejskie magazyny motoryzacyjne. Pirelli to znana i ceniona marka przez niemal wszystkich kierowców.

Etykieta EU

Efektywność energetyczna / opór toczenia (oszczędność)
W trakcie jazdy opona odkształca się na skutek kontaktu z podłożem, przez co traci energię. Powstające w ten sposób straty energii nazywamy oporem toczenia. Ma on bezpośredni wpływ na zużycie paliwa, a więc również na jakość środowiska naturalnego. Opona o mniejszym oporze toczenia zużywa mniej energii, dzięki czemu spalamy mniej paliwa i mniej spalin trafia do atmosfery.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Hamowanie na mokrej nawierzchni jest kluczową cechą wpływającą na bezpieczeństwo podróży, mierzoną w metrach od momentu rozpoczęcia hamowania do zatrzymania pojazdu. Wyszczególniono oceny od A do G, przy czym nie używa się oceny D, ani G. Ocena A oznacza najkrótszą drogę hamowania. Różnice między ocenami to skrócenie lub wydłużenie dystansu hamowania przy prędkości 80 km/h od jednej do dwóch długości samochodu (3 do 6 metrów). Różnica między ocenami A a F wynosi ponad 18 metrów długości hamowania dla samochodów osobowych.
Zewnętrzny hałas toczenia
To hałas generowany przez opony w ruchu, mierzony w decybelach. Im na symbolu więcej czarnych pasków, tym głośniejsza jest opona. Jedna fala na rysunku oznacza najniższą dopuszczalną wartość, trzy – najwyższą. Im cichsza opona, tym bardziej jest ona przyjazna dla środowiska.
Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych. Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

Czy warto kupić nowe opony ze starszym rocznikiem produkcji?

Ze względu na niską cenę, kupienie takiego ogumienia może się wydawać atrakcyjne. Czy zatem warto kupić opony ze starszym DOTem? Zdecydowanie tak. Zmiany wpływające na starzenie się ogumienia zachodzą przede wszystkim podczas użytkowania opony na pojeździe. Nieużywana opona przechowywana w magazynie w odpowiednich warunkach utrzymuje swoje właściwości i parametry przez bardzo długi okres czasu. Michelin (największy na świecie producent opon) publikuje badania, z których wynika że opona niezamontowana na pojeździe nie starzeje się w znaczący sposób, ponieważ nie działają na nią siły obciążenia czy tarcia. Poza tym producenci przygotowują mieszankę gumy w taki sposób żeby magazynowana opona mogła zachować swoje właściwości przez lata. Czytaj więcej...

Potrzebujesz pomocy?

Nie możesz się zdecydować?

Skontaktuj się z naszym doradcą

44 61 62 685

Lub napisz zapytanie mailowo

info@x-opony.pl