CONTINENTAL CONTIWINTERCONTACT TS790
275/ 50R 19 112 H XL

DOT: 2012
NR KAT.:
325.2 zł - Netto
400
ostatnia sztuka


 • Stan:
  Nowy
 • Sezon:
  zima
 • rozmiar:
  275/ 50R 19
 • Indeks prędkości:
  H
 • Indeks nośności:
  112
 • zastosowanie:
  Osobowe
 • Rok produkcji:
  2012
 • Liczba sztuk w ofercie:
  1 szt.
 • etykieta EU:
  • E
  • C
  • 73db
 • Darmowa dostawa
  Kupując w naszym sklepie dostawa jest zupenie GRATIS
 • Montaż gratis
  Zapraszamy do naszego zakładu -Błonie 12; Sulejów

Continental ContiWinterContact TS790 to opona zimowa z półki premium do aut osobowych - również o dużych mocach silnika. Zastosowano nowoczesną silikonową mieszankę gumy, która zachowuje swoje właściwości w niskich temperaturach jednocześnie dobrze radząc sobie z wysoką temperaturą powstającą na skutek tarcia podczas jazdy. Bardzo dobrze zachowuje się przy jeździe z dużą prędkością, niezależnie od warunków pogodowych. Asymetryczny bieżnik i przemyślane umiejscowienie rowków sprawiają że opona ma doskonałe parametry na mokrej i zaśnieżonej jezdni, a jazda samochodem jest płynna. Gęsto umiejscowione lamele powodują że opona dobrze radzi sobie na powierzchniach pokrytych lodem i ma bardzo dobrą przyczepność. Przy produkcji zastosowano nowoczesne rozwiązania co sprawia że pojazd wyposażony w te opony ma krótką drogę hamowania i dobrą trakcję.

Etykieta EU

Efektywność energetyczna / opór toczenia (oszczędność)
W trakcie jazdy opona odkształca się na skutek kontaktu z podłożem, przez co traci energię. Powstające w ten sposób straty energii nazywamy oporem toczenia. Ma on bezpośredni wpływ na zużycie paliwa, a więc również na jakość środowiska naturalnego. Opona o mniejszym oporze toczenia zużywa mniej energii, dzięki czemu spalamy mniej paliwa i mniej spalin trafia do atmosfery.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Hamowanie na mokrej nawierzchni jest kluczową cechą wpływającą na bezpieczeństwo podróży, mierzoną w metrach od momentu rozpoczęcia hamowania do zatrzymania pojazdu. Wyszczególniono oceny od A do G, przy czym nie używa się oceny D, ani G. Ocena A oznacza najkrótszą drogę hamowania. Różnice między ocenami to skrócenie lub wydłużenie dystansu hamowania przy prędkości 80 km/h od jednej do dwóch długości samochodu (3 do 6 metrów). Różnica między ocenami A a F wynosi ponad 18 metrów długości hamowania dla samochodów osobowych.
Zewnętrzny hałas toczenia
To hałas generowany przez opony w ruchu, mierzony w decybelach. Im na symbolu więcej czarnych pasków, tym głośniejsza jest opona. Jedna fala na rysunku oznacza najniższą dopuszczalną wartość, trzy – najwyższą. Im cichsza opona, tym bardziej jest ona przyjazna dla środowiska.
Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych. Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

Czy warto kupić nowe opony ze starszym rocznikiem produkcji?

Ze względu na niską cenę, kupienie takiego ogumienia może się wydawać atrakcyjne. Czy zatem warto kupić opony ze starszym DOTem? Zdecydowanie tak. Zmiany wpływające na starzenie się ogumienia zachodzą przede wszystkim podczas użytkowania opony na pojeździe. Nieużywana opona przechowywana w magazynie w odpowiednich warunkach utrzymuje swoje właściwości i parametry przez bardzo długi okres czasu. Michelin (największy na świecie producent opon) publikuje badania, z których wynika że opona niezamontowana na pojeździe nie starzeje się w znaczący sposób, ponieważ nie działają na nią siły obciążenia czy tarcia. Poza tym producenci przygotowują mieszankę gumy w taki sposób żeby magazynowana opona mogła zachować swoje właściwości przez lata. Czytaj więcej...

Potrzebujesz pomocy?

Nie możesz się zdecydować?

Skontaktuj się z naszym doradcą

44 61 62 685

Lub napisz zapytanie mailowo

info@x-opony.pl