CONTINENTAL ECOCONTACT 6
215/ 55R 17 98 W XL

DOT: 2019
NR KAT.:


 • Stan:
  Nowy
 • Sezon:
  lato
 • rozmiar:
  215/ 55R 17
 • Indeks prędkości:
  W
 • Indeks nośności:
  98
 • zastosowanie:
  Osobowe
 • Rok produkcji:
  2019
 • Liczba sztuk w ofercie:
  1 szt.
 • etykieta EU:
  • A
  • A
  • 72db
 • Darmowa dostawa
  Kupując w naszym sklepie dostawa jest zupenie GRATIS
 • Montaż gratis
  Zapraszamy do naszego zakładu -Błonie 12; Sulejów

Continental EcoContact 6 - nowa szósta generacja serii EcoContact to letnia opona przeznaczona dla aut osobowych, która oferuje bardzo dobre osiągi, większy przebieg, lepszą przyczepność i wiele więcej. Continental opisuje ten model jako - 3 razy "E - czyli ekologiczny, ekonomiczny i efektywny. Producenci i użytkownicy coraz większy nacisk kładą na to żeby opony były ekologiczne - nie tylko chodzi o sam proces produkcji ale też o użytkowanie. Dzięki rozwiązaniom technologicznym udało się ograniczyć opór toczenia (a tym samym zużycie paliwa) do minimum. Dzięki temu EcoContact 6 spełnia najbardziej rygorystyczne normy środowiskowe. Oprócz tego jego głównymi zaletami są:

 • Mieszanka nowej generacji Green Chili 2.0 - w stosunku do poprzedniej opony tej serii udało się uzyskać aż o 20% większy przebieg i obniżyć opór toczenia o 15%. Wzmocnione wiązania polimerów w tej mieszance gumy zapobiegają deformacji, a opona dostosowuje się do nawierzchni. Przekłada się to też na lepszą przyczepność i krótszą drogę hamowania.
 • Ulepszona rzeźba bieżnika - w zależności od rozmiaru wzór ten wygląda trochę inaczej - dzięki temu każda opona zapewnia optymalną przyczepność. rowki na środku i barkach opony są odpowiedzialne za szybkie odprowadzanie wody podczas jazdy w deszczu. Dzięki asymetrycznemu wzorowi i zaokrąglonym krawędziom EcoContact 6 jest bardziej stabilny, co można odczuć szczególnie przy pokonywaniu zakrętów.

Continental to wiodący producent opon na świecie. Firma powstała w 1871 roku w Hanowerze w Niemczech. W Polsce Continental swoją działalność rozpoczął w 1997 roku. Continental jako pierwszy wprowadził na rynek oponę z bieżnikiem. Do produkcji opon również jako pierwszy zastosował kauczuk syntetyczny. Dzięki stałemu dążeniu do ulepszania swoich produktów i wprowadzania nowatorskich rozwiązań technologicznych, Continental stał się potężną europejską marką rozpoznawalną na całym globie.

Etykieta EU

Efektywność energetyczna / opór toczenia (oszczędność)
W trakcie jazdy opona odkształca się na skutek kontaktu z podłożem, przez co traci energię. Powstające w ten sposób straty energii nazywamy oporem toczenia. Ma on bezpośredni wpływ na zużycie paliwa, a więc również na jakość środowiska naturalnego. Opona o mniejszym oporze toczenia zużywa mniej energii, dzięki czemu spalamy mniej paliwa i mniej spalin trafia do atmosfery.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Hamowanie na mokrej nawierzchni jest kluczową cechą wpływającą na bezpieczeństwo podróży, mierzoną w metrach od momentu rozpoczęcia hamowania do zatrzymania pojazdu. Wyszczególniono oceny od A do G, przy czym nie używa się oceny D, ani G. Ocena A oznacza najkrótszą drogę hamowania. Różnice między ocenami to skrócenie lub wydłużenie dystansu hamowania przy prędkości 80 km/h od jednej do dwóch długości samochodu (3 do 6 metrów). Różnica między ocenami A a F wynosi ponad 18 metrów długości hamowania dla samochodów osobowych.
Zewnętrzny hałas toczenia
To hałas generowany przez opony w ruchu, mierzony w decybelach. Im na symbolu więcej czarnych pasków, tym głośniejsza jest opona. Jedna fala na rysunku oznacza najniższą dopuszczalną wartość, trzy – najwyższą. Im cichsza opona, tym bardziej jest ona przyjazna dla środowiska.
Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych. Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

Potrzebujesz pomocy?

Nie możesz się zdecydować?

Skontaktuj się z naszym doradcą

44 61 62 685

Lub napisz zapytanie mailowo

info@x-opony.pl