TOYO PROXES CF2
185/ 55R 16 87 H

DOT: 2020
NR KAT.:


 • Stan:
  Nowy
 • Sezon:
  lato
 • rozmiar:
  185/ 55R 16
 • Indeks prędkości:
  H
 • Indeks nośności:
  87
 • zastosowanie:
  Osobowe
 • Rok produkcji:
  2020
 • Liczba sztuk w ofercie:
  1 szt.
 • etykieta EU:
  • C
  • B
  • 70db
 • Darmowa dostawa
  Kupując w naszym sklepie dostawa jest zupenie GRATIS
 • Montaż gratis
  Zapraszamy do naszego zakładu -Błonie 12; Sulejów

Toyo Proxes CF2 to letnia opona polecana do aut osobowych z silnikami o średniej i dużej mocy. Dobrą przyczepność model ten zawdzięcza starannie zaprojektowanej rzeźbie bieżnika, dzięki czemu opona ma dużą powierzchnię styku z nawierzchnią. Cztery szerokie rowki wzdłuż opony sprawiają że Proxes CF2 bardzo dobrze radzi sobie na mokrej nawierzchni i redukuje ryzyko powstania klina wodnego podczas jazdy. Dzięki specjalnej konstrukcji bieżnika i mieszance gumy opona podczas jazdy zapewnia duży komfort - redukując hałas zewnętrzny i drgania (słyszalne szczególnie wewnątrz pojazdu). Ma to też duży wpływ na efektywność energetyczną i małe opory toczenia - co widać też na etykiecie UE. Modele Proxes stały się popularne m. in. dzięki filmowi "Szybcy i wściekli"

Toyo to japoński producent należący do klasy premium. Istnieje od 1945 roku i pomimo tego że nie jest najstarszym producentem w branży to już udało mu się zdobyć bogate doświadczenie i zaufanie klientów nie tylko w Azji ale też w USA, a teraz również w Europie. Marka bardzo mocno udziela się w sportach motorowych i jest polecana przez wielu kierowców - m. in. przez Kena Blocka - twórcy legendarnej Gymkhany. Opony Toyo potrafią zaskoczyć niejednego kierowcę wysoką jakością wykonania i dostarczyć dużą przyjemność z jazdy.

Etykieta EU

Efektywność energetyczna / opór toczenia (oszczędność)
W trakcie jazdy opona odkształca się na skutek kontaktu z podłożem, przez co traci energię. Powstające w ten sposób straty energii nazywamy oporem toczenia. Ma on bezpośredni wpływ na zużycie paliwa, a więc również na jakość środowiska naturalnego. Opona o mniejszym oporze toczenia zużywa mniej energii, dzięki czemu spalamy mniej paliwa i mniej spalin trafia do atmosfery.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Hamowanie na mokrej nawierzchni jest kluczową cechą wpływającą na bezpieczeństwo podróży, mierzoną w metrach od momentu rozpoczęcia hamowania do zatrzymania pojazdu. Wyszczególniono oceny od A do G, przy czym nie używa się oceny D, ani G. Ocena A oznacza najkrótszą drogę hamowania. Różnice między ocenami to skrócenie lub wydłużenie dystansu hamowania przy prędkości 80 km/h od jednej do dwóch długości samochodu (3 do 6 metrów). Różnica między ocenami A a F wynosi ponad 18 metrów długości hamowania dla samochodów osobowych.
Zewnętrzny hałas toczenia
To hałas generowany przez opony w ruchu, mierzony w decybelach. Im na symbolu więcej czarnych pasków, tym głośniejsza jest opona. Jedna fala na rysunku oznacza najniższą dopuszczalną wartość, trzy – najwyższą. Im cichsza opona, tym bardziej jest ona przyjazna dla środowiska.
Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych. Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

Potrzebujesz pomocy?

Nie możesz się zdecydować?

Skontaktuj się z naszym doradcą

44 61 62 685

Lub napisz zapytanie mailowo

info@x-opony.pl