FALKEN AZENIS FK453CC
215/ 50R 18 92 W

DOT: 2018
NR KAT.:


 • Stan:
  Demo
 • Sezon:
  lato
 • rozmiar:
  215/ 50R 18
 • Indeks prędkości:
  W
 • Indeks nośności:
  92
 • zastosowanie:
  Osobowe
 • Rok produkcji:
  2018
 • Liczba sztuk w ofercie:
  1 szt.
 • etykieta EU:
  • C
  • A
  • 67db
 • Darmowa dostawa
  Kupując w naszym sklepie dostawa jest zupenie GRATIS
 • Montaż gratis
  Zapraszamy do naszego zakładu -Błonie 12; Sulejów

Falken AZENIS FK453CC to letni model opony, przeznaczony do pojazdów osobowych i SUV. Zaprojektowano go z myślą o kierowcach sportowych aut i o tych, którzy lubią dynamiczną jazdę. Falken Azenis zoptymalizowano pod kątem wytrzymałości i przyczepności podczas jazdy z dużą prędkością.

Asymetryczny bieżnik z odpowiednio rozmieszczonymi żebrami zapewnia maksymalny kontakt z nawierzchnią i jednocześnie bezpieczeństwo podczas jazdy. Cztery rowki obwodowe zapewniają bardzo dobre odprowadzenie wody spod opony i zapewnia przyczepność podczas jazdy w deszczu. Wzmocniono konstrukcję boczną opony i poprawiono jej sztywność tak aby poprawność stabilność przy pokonywaniu zakrętów. Dodatkowo zastosowano nowoczesną polimerową mieszankę gumy dzięki czemu opona zachowuje swoje parametry w ekstremalnych warunkach i zużywa się równomiernie. AZENIS FK453 Zdobył też pozytywne opinie w testach opon (np. w magazynie Auto Bild).

O producencie

Falken to producent opon z Japonii uznawany za producenta klasy średniej. Jest znany z wysokiej jakości opon o wysokiej wydajności przeznaczonych dla pojazdów z silnikami dużej mocy. Falken to doskonałe połączenie wysoko jakościowych opon z przystępną ceną. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i stosowaniu zaawansowanych technologii produkcji opony tej marki mają bardzo pozytywne opinie w testach i dobre oceny wśród kierowców. Falken również uczestniczy i sponsoruje wiele wydarzeń motoryzacyjno-sportowych.

Etykieta EU

Efektywność energetyczna / opór toczenia (oszczędność)
W trakcie jazdy opona odkształca się na skutek kontaktu z podłożem, przez co traci energię. Powstające w ten sposób straty energii nazywamy oporem toczenia. Ma on bezpośredni wpływ na zużycie paliwa, a więc również na jakość środowiska naturalnego. Opona o mniejszym oporze toczenia zużywa mniej energii, dzięki czemu spalamy mniej paliwa i mniej spalin trafia do atmosfery.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Hamowanie na mokrej nawierzchni jest kluczową cechą wpływającą na bezpieczeństwo podróży, mierzoną w metrach od momentu rozpoczęcia hamowania do zatrzymania pojazdu. Wyszczególniono oceny od A do G, przy czym nie używa się oceny D, ani G. Ocena A oznacza najkrótszą drogę hamowania. Różnice między ocenami to skrócenie lub wydłużenie dystansu hamowania przy prędkości 80 km/h od jednej do dwóch długości samochodu (3 do 6 metrów). Różnica między ocenami A a F wynosi ponad 18 metrów długości hamowania dla samochodów osobowych.
Zewnętrzny hałas toczenia
To hałas generowany przez opony w ruchu, mierzony w decybelach. Im na symbolu więcej czarnych pasków, tym głośniejsza jest opona. Jedna fala na rysunku oznacza najniższą dopuszczalną wartość, trzy – najwyższą. Im cichsza opona, tym bardziej jest ona przyjazna dla środowiska.
Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych. Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

Potrzebujesz pomocy?

Nie możesz się zdecydować?

Skontaktuj się z naszym doradcą

44 61 62 685

Lub napisz zapytanie mailowo

info@x-opony.pl