DUNLOP SP SPORT 270
225/ 60R 17 99 H

DOT: 2011
NR KAT.:
219.51 zł - Netto
270
ostanie 3 szt.

 • Stan:
  Nowy
 • Sezon:
  lato
 • rozmiar:
  225/ 60R 17
 • Indeks prędkości:
  H
 • Indeks nośności:
  99
 • zastosowanie:
  4x4
 • Rok produkcji:
  2011
 • Liczba sztuk w ofercie:
  1 szt.
 • etykieta EU:
  • C
  • C
  • 71db
 • Darmowa dostawa
  Kupując w naszym sklepie dostawa jest zupenie GRATIS
 • Montaż gratis
  Zapraszamy do naszego zakładu -Błonie 12; Sulejów

Dunlop SP Sport 270 to opona przeznaczona do codziennej jazdy stosowana w samochodach osobowych. Dość płaski kształt bieżnika i trzy środkowe żebra zapewniają bardzo dobrą przyczepność podczas jazdy przy różnych warunkach pogodowych. W tym modelu zastosowano również specjalną mieszankę gumy, która wpływa na większą odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Producent Dunlop wytwarza opony klasy premium od 1889 roku. Marka ta w swoich produktach stosuje najnowocześniejsze rozwiązania. Obecnie należy do koncernu Goodyear - największego producenta na świecie. Dunlop zdobył wiele nagród, certyfikatów i dobrych opinii w testach za dobrą jakość swoich produktów. Opracował między innymi takie technologie jak RunOnFlat czy Noise Shield (zmniejszającą hałas opony nawet do 50%). O dobrej jakości opon świadczy między innymi to, że są stosowane jako oryginalne wyposażenie samochodów takich marek jak: Audi, Aston Martin, BMW, Jaguar, Volkswagen, Porsche.

Etykieta EU

Efektywność energetyczna / opór toczenia (oszczędność)
W trakcie jazdy opona odkształca się na skutek kontaktu z podłożem, przez co traci energię. Powstające w ten sposób straty energii nazywamy oporem toczenia. Ma on bezpośredni wpływ na zużycie paliwa, a więc również na jakość środowiska naturalnego. Opona o mniejszym oporze toczenia zużywa mniej energii, dzięki czemu spalamy mniej paliwa i mniej spalin trafia do atmosfery.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Hamowanie na mokrej nawierzchni jest kluczową cechą wpływającą na bezpieczeństwo podróży, mierzoną w metrach od momentu rozpoczęcia hamowania do zatrzymania pojazdu. Wyszczególniono oceny od A do G, przy czym nie używa się oceny D, ani G. Ocena A oznacza najkrótszą drogę hamowania. Różnice między ocenami to skrócenie lub wydłużenie dystansu hamowania przy prędkości 80 km/h od jednej do dwóch długości samochodu (3 do 6 metrów). Różnica między ocenami A a F wynosi ponad 18 metrów długości hamowania dla samochodów osobowych.
Zewnętrzny hałas toczenia
To hałas generowany przez opony w ruchu, mierzony w decybelach. Im na symbolu więcej czarnych pasków, tym głośniejsza jest opona. Jedna fala na rysunku oznacza najniższą dopuszczalną wartość, trzy – najwyższą. Im cichsza opona, tym bardziej jest ona przyjazna dla środowiska.
Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych. Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

Czy warto kupić nowe opony ze starszym rocznikiem produkcji?

Ze względu na niską cenę, kupienie takiego ogumienia może się wydawać atrakcyjne. Czy zatem warto kupić opony ze starszym DOTem? Zdecydowanie tak. Zmiany wpływające na starzenie się ogumienia zachodzą przede wszystkim podczas użytkowania opony na pojeździe. Nieużywana opona przechowywana w magazynie w odpowiednich warunkach utrzymuje swoje właściwości i parametry przez bardzo długi okres czasu. Michelin (największy na świecie producent opon) publikuje badania, z których wynika że opona niezamontowana na pojeździe nie starzeje się w znaczący sposób, ponieważ nie działają na nią siły obciążenia czy tarcia. Poza tym producenci przygotowują mieszankę gumy w taki sposób żeby magazynowana opona mogła zachować swoje właściwości przez lata. Czytaj więcej...

Potrzebujesz pomocy?

Nie możesz się zdecydować?

Skontaktuj się z naszym doradcą

44 61 62 685

Lub napisz zapytanie mailowo

info@x-opony.pl