PIRELLI SCORPION WINTER
315/ 35R 20 110 V XL

DOT: 2019
NR KAT.:
1016.26 zł - Netto
1250
ostanie 2 szt.

 • Stan:
  Nowy
 • Sezon:
  zima
 • rozmiar:
  315/ 35R 20
 • Indeks prędkości:
  V
 • Indeks nośności:
  110
 • zastosowanie:
  4x4
 • Rok produkcji:
  2019
 • Liczba sztuk w ofercie:
  1 szt.
 • etykieta EU:
  • C
  • C
  • 73db
 • Darmowa dostawa
  Kupując w naszym sklepie dostawa jest zupenie GRATIS
 • Montaż gratis
  Zapraszamy do naszego zakładu -Błonie 12; Sulejów

Pirelli Scorpion Winter to opona klasy premium na sezon zimowy zaprojektowana dla nowoczesnych samochodów osobowych, SUV oraz crossover. Konstrukcja Scorpion winter przede wszystkim zapewnia wysokie osiągi i bezpieczeństwo w każdych warunkach. Charakterystyczny kierunkowy wzór bieżnika poprawia hamowanie i jednocześnie wpływa na szybką zwrotność pojazdu.

Optymalna powierzchnia styku z nawierzchnią dodatkowo poprawia właściwości jezdne i wydłuża czas eksploatacji opony. Dwa szerokie kanały bardzo dobrze radzą sobie z odprowadzeniem nawet dużej ilości wody na mokrej nawierzchni. Dodatkowo model Scorpion winter wyposażono w mieszankę gumy, która wpływa na mniejsze zużycie paliwa i lepszą przyczepność dzięki zachowaniu elastyczności w niskich temperaturach.

INFORMACJE O PRODUCENCIE:

Pirelli to jeden z gigantów branży oponiarskiej w Europie i na świecie. Pirelli to włoska marka z siedzibą w Mediolanie, działająca na rynku od ponad 140 lat. Wysoka jakość produktów tej marki wywodzi się z długoletniego doświadczenia zdobywanego podczas wyścigów na torach Formuły 1. Produkty włoskiej firmy mogą poszczycić się doskonałymi wynikami, uzyskanymi w testach opon prowadzonych przez najważniejsze europejskie magazyny motoryzacyjne. Pirelli to znana i ceniona marka przez niemal wszystkich kierowców.

Etykieta EU

Efektywność energetyczna / opór toczenia (oszczędność)
W trakcie jazdy opona odkształca się na skutek kontaktu z podłożem, przez co traci energię. Powstające w ten sposób straty energii nazywamy oporem toczenia. Ma on bezpośredni wpływ na zużycie paliwa, a więc również na jakość środowiska naturalnego. Opona o mniejszym oporze toczenia zużywa mniej energii, dzięki czemu spalamy mniej paliwa i mniej spalin trafia do atmosfery.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Hamowanie na mokrej nawierzchni jest kluczową cechą wpływającą na bezpieczeństwo podróży, mierzoną w metrach od momentu rozpoczęcia hamowania do zatrzymania pojazdu. Wyszczególniono oceny od A do G, przy czym nie używa się oceny D, ani G. Ocena A oznacza najkrótszą drogę hamowania. Różnice między ocenami to skrócenie lub wydłużenie dystansu hamowania przy prędkości 80 km/h od jednej do dwóch długości samochodu (3 do 6 metrów). Różnica między ocenami A a F wynosi ponad 18 metrów długości hamowania dla samochodów osobowych.
Zewnętrzny hałas toczenia
To hałas generowany przez opony w ruchu, mierzony w decybelach. Im na symbolu więcej czarnych pasków, tym głośniejsza jest opona. Jedna fala na rysunku oznacza najniższą dopuszczalną wartość, trzy – najwyższą. Im cichsza opona, tym bardziej jest ona przyjazna dla środowiska.
Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych. Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

Potrzebujesz pomocy?

Nie możesz się zdecydować?

Skontaktuj się z naszym doradcą

44 61 62 685

Lub napisz zapytanie mailowo

info@x-opony.pl