PIRELLI SCORPION WINTER
265/ 50R 19 110 V XL

DOT: 2017
NR KAT.:
406.5 zł - Netto
500
ostatnia sztuka

 • Stan:
  Nowy
 • Sezon:
  zima
 • rozmiar:
  265/ 50R 19
 • Indeks prędkości:
  V
 • Indeks nośności:
  110
 • zastosowanie:
  4x4
 • Rok produkcji:
  2017
 • Liczba sztuk w ofercie:
  1 szt.
 • etykieta EU:
  • C
  • C
  • 72db
 • Darmowa dostawa
  Kupując w naszym sklepie dostawa jest zupenie GRATIS
 • Montaż gratis
  Zapraszamy do naszego zakładu -Błonie 12; Sulejów

Etykieta EU

Efektywność energetyczna / opór toczenia (oszczędność)
W trakcie jazdy opona odkształca się na skutek kontaktu z podłożem, przez co traci energię. Powstające w ten sposób straty energii nazywamy oporem toczenia. Ma on bezpośredni wpływ na zużycie paliwa, a więc również na jakość środowiska naturalnego. Opona o mniejszym oporze toczenia zużywa mniej energii, dzięki czemu spalamy mniej paliwa i mniej spalin trafia do atmosfery.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Hamowanie na mokrej nawierzchni jest kluczową cechą wpływającą na bezpieczeństwo podróży, mierzoną w metrach od momentu rozpoczęcia hamowania do zatrzymania pojazdu. Wyszczególniono oceny od A do G, przy czym nie używa się oceny D, ani G. Ocena A oznacza najkrótszą drogę hamowania. Różnice między ocenami to skrócenie lub wydłużenie dystansu hamowania przy prędkości 80 km/h od jednej do dwóch długości samochodu (3 do 6 metrów). Różnica między ocenami A a F wynosi ponad 18 metrów długości hamowania dla samochodów osobowych.
Zewnętrzny hałas toczenia
To hałas generowany przez opony w ruchu, mierzony w decybelach. Im na symbolu więcej czarnych pasków, tym głośniejsza jest opona. Jedna fala na rysunku oznacza najniższą dopuszczalną wartość, trzy – najwyższą. Im cichsza opona, tym bardziej jest ona przyjazna dla środowiska.
Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych. Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

Pirelli Scorpion Winter to opona klasy premium na sezon zimowy zaprojektowana dla nowoczesnych samochodów osobowych, SUV oraz crossover. Konstrukcja Scorpion winter przede wszystkim zapewnia wysokie osiągi i bezpieczeństwo w każdych warunkach. Charakterystyczny kierunkowy wzór bieżnika poprawia hamowanie i jednocześnie wpływa na szybką zwrotność pojazdu.

Optymalna powierzchnia styku z nawierzchnią dodatkowo poprawia właściwości jezdne i wydłuża czas eksploatacji opony. Dwa szerokie kanały bardzo dobrze radzą sobie z odprowadzeniem nawet dużej ilości wody na mokrej nawierzchni. Dodatkowo model Scorpion winter wyposażono w mieszankę gumy, która wpływa na mniejsze zużycie paliwa i lepszą przyczepność dzięki zachowaniu elastyczności w niskich temperaturach.

INFORMACJE O PRODUCENCIE:

Pirelli to jeden z gigantów branży oponiarskiej w Europie i na świecie. Pirelli to włoska marka z siedzibą w Mediolanie, działająca na rynku od ponad 140 lat. Wysoka jakość produktów tej marki wywodzi się z długoletniego doświadczenia zdobywanego podczas wyścigów na torach Formuły 1. Produkty włoskiej firmy mogą poszczycić się doskonałymi wynikami, uzyskanymi w testach opon prowadzonych przez najważniejsze europejskie magazyny motoryzacyjne. Pirelli to znana i ceniona marka przez niemal wszystkich kierowców.

Potrzebujesz pomocy?

Nie możesz się zdecydować?

Skontaktuj się z naszym doradcą

44 61 62 685

Lub napisz zapytanie mailowo

info@x-opony.pl